EosISinformační systém
...na Internetu!

Kompletní řešení pro Vaše podnikání

EosIS nabízí funkce vytvořené na míru českému podnikateli.
Vše co potřebujete k podnikání na jednom místě - jednoduše a přehledně.

Vyzkoušet!

Nejčastější dotazyOtázka: Jsme malá firma a potřebujeme jenom to základní. Není pro nás EosIS jako "kanón na vrabce"?
Odpověď: Ne. Celý EosIS můžete používat i když potřebujete jen jednu nebo dvě jeho funkce. Ostatní můžete buď prostě nepoužívat nebo rovnou vypnout tak, aby se celý systém zjednodušil. Každý formulář jde navíc individuálně nastavit, takže můžete skrýt všechny položky, které nepotřebujete. Například u každého kontaktu je možné zadat až 70 různých hodnot, ale pokud jich tolik nepotřebujete, můžete formulář omezit pouze na 5 položek. Při vytvoření a editaci kontaktu pak budete mít ve formuláři pouze 5 položek.

Otázka: Ve firmě máme poměrně staré počítače, bude nám EosIS fungovat?
Odpověď: Pokud se z Vašich počítačů dostanete na běžné internetové stránky a ty se Vám zobrazují dobře, pak ano. Víc než na počítači, totiž záleží na tom, jaký máte nainstalovaný internetový prohlížeč a ten, který je třeba (libovolný modernější) lze zdarma nainstalovat i na velmi starý počítač.

Otázka: Jak rychlé je třeba internetové připojení?
Odpověď: Téměř libovolné. EosIS lze bez problémů provozovat i na mobilním připojení, takže jakékoli pevné nebo wifi postačí.

Otázka: Existují nějaká omezení co do počtu zadaných dokladů, produktů, klientů a podobně?
Odpověď: Ne, vše je opravdu neomezené. Ani v nejlevnější variantě nejsou žádné příplatky vyjma služeb uvedených v ceníku.

Otázka: Nebude systém při velkém počtu položek (zadaných dat), případně ve špičce nějak zpomalený? Některé konkurenční systémy tím trpí...
Odpověď: Ne, systém je opravu velmi rychlý. Naši největší klienti mají ročně přes 20 000 faktur a na nich celkem asi 150 000 položek k tomu stovky druhů výrobků a tisíce kontaktů v adresáři, přesto zobrazení stránky ve špičce trvá v průměru jen asi 1/10s, je tedy bleskové.

Otázka: Jak je to s tím "počtem uživatelů" v ceníku podle kterého se odvíjí cena? Do toho se počítá každý počítač, ze kterého se do EosISu přihlásím?
Odpověď: "Uživatelem" je myšleno jedno oprávnění k přístupu a je jedno kolik lidí nebo ze kterých počítačů jej využívá. Je tím tedy myšlen jeden účet. Na jeden účet může být v danou chvíli přihlášen pouze jeden člověk. Hned jak se odhlásí, může se na stejný účet přihlásit někdo jiný z jiného počítače. Pak ale ztratíte evidenci nad tím, co kdo a kdy v EosISu udělal. Proto doporučujeme mít pro každou osobu její vlastní uživatelský účet. Je také nutné, aby měli samostatný účet všichni, kteří mají v EosISu pracovat v jeden okamžik.

Otázka: Jsme větší firma, nebude to problém pokud se přihlásí najednou všichni zaměstnanci? Nebudou si v EosISu nějak vadit? Nebude docházet k nějakým kolizím, pokud by např. více lidí chtělo najednou dělat totéž?
Odpověď: Systém EosIS byl od počátku navržen pro spolupráci mnoha lidí. Počet lidí kteří mohou najednou pracovat na jedné agendě není nijak omezen. Uživatelé se mohou dohodnout a dokonce např. může více lidí pracovat na jediném dokladu nebo editovat jednu webovou stránku. Uživatelů můžete mít stovky i tisíce a všichni mohou v EosISu pracovat najednou.

Otázka: Naši obchodní zástupci jezdí často do zahraničí, mohou EosIS používat i tam?
Odpověď: Ano, kdekoli budou mít internet. Navíc v zahraničí mohou využít toho, že některé doklady jdou tisknout i v angličtině a němčině. Navíc např. názvy výrobků můžete zadat v libovolném množství jazyků (podporována je většina světových jazyků včetně těch znakových jako např. čínština) a fakturovat a vystavovat nabídky a poptávky se dá také v libovolné měně, takže pro obchodní zástupce je EosIS téměř ideální.

Otázka: Udělá mi EosIS i daňové přiznání a mzdy
Odpověď: Ne. EosIS Vám má pomoci podnikat a nezatěžovat Vás tím, čím se má zabývat Váš účetní. EosIS je systém určený podnikateli a nezaobírá se účetními detaily. Vy pouze Vašemu účetnímu nebo účetní firmě vytvoříte účet pro přístup do EosISu a máte po starostech. EosIS umožňuje přenesení některých dokladů do některých účetních systémů a obsahuje věci, které bude Váš účetní potřebovat až se do systému přihlásí. Váš účetní se tak může okamžitě dozvědět o všech nových dokladech a jejich změnách což Vám může ušetřit spoustu problémů a zrychlit celý proces vedení účetnictví.

Otázka: Nechci aby všichni zaměstnanci měli přístup do všech agend. Lze to nějak nastavit?
Odpověď: Ano. Vlastně u každé položky v menu můžete nastavit kteří zaměstnanci ji uvidí a budou ji tak moci používat a kteří ne.